wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Aktualności!2 » Przygotuj się na zimę z produktami Autoglym.

Kontakt

 • E-mail:info@cleanmycar.pl
 • Telefon721126160
 • Godziny działania sklepuSklep internetowy czynny 24h przez cały tydzień. Infolinia od poniedziałku do piątku w godzina od 9:00 do 17:00.
 • FedEx
 • PayU

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Przygotuj się na zimę z produktami Autoglym.

Data dodania: 04-12-2015alt

Zima tuż tuż a z nią na drodze deszcz, śnieg, sól oraz niska temperatura. Aby uniknąć korozji i innych potencjalnych niebezpieczeństw dla karoserii, przeczytaj nasz przewodnik i przygotuj sam swój samochód do pogarszających się warunków drogowych i atmosferycznych.

Krok pierwszy: Ocena swojego pojazdu
 
Pierwszą czynnością jaką należy zrobić to ocena stanu swojego samochodu i zanotowanie wszystkich obszarów, które mogą wymagać szczególnej uwagi lub dedykowanych środków czyszczących. Sprawdzić należy czy są jakieś odpryski, plamy ze smoły czy ogniska rdzy. Poświęcając parę minut na ocenę można zyskać o wiele więcej czasu.
 
     alt          

Krok drugi: Czyszczenie dachu

Ferrari F430 posiada materiałowy dach cabrio. Przed zimą należy go dokładnie wyczyścić oraz zaimpregnować. Będziemy do tego używać naszego Convertible Soft Top Clean & Protect Complete Kit.

      alt     
 • Zacznij od starannego odkurzenia całej powierzchni dachu.
 • Następnie zwilż całą powierzchnię środkiem czyszczący Soft Top Cleaner oraz rozprowadź go miękką szczoteczką po materiale zapewniając równomierne pokrycie.
 • Użyj gąbki dostarczonej do zestawu w celu uniesienia przywartego brudu.
 • Wypłucz gąbkę w wiadrze z czystą wodą.

Krok trzeci: Płukanie i suszenie dachu cabrio

Dokładnie spłucz wcześniej umyty dach usuwając brud z jego powierzchni po czym osusz go naszym ręcznikiem z mikrofibry Hi-Tech Microfibre Drying Towel. Protector będziemy stosować nieco później.

      alt        
 • Do osuszenia dachu użyj Hi-Tech Microfibre Drying Towel lub Hi-Tech Aqua Dry.
 • Kluczem do dobrze zabezpieczonej i zaimpregnowanej powierzchni jest dokładne wypłukanie całego brudu. Nie spiesz się podczas tego kroku!
 • Dach należy pozostawić czysty bez żadnych zielonkawych ognisk jakim są glony. Jeśli cabrio jest w gorszym stanie prawdopodobnie koniecznym będzie powtórzenie całego procesu raz jeszcze.

Krok czwarty: Koła

Zajmijmy się teraz kołami. W tym przypadku zastosowaliśmy Custom Wheel Cleaner Kit, zaaplikowany detergent dokładnie rozprowadź za pomocą pędzli dostarczonych w zestawie a następnie dokładnie spłucz felgi. Do silnych zabrudzeń można zastosować inny środek Clean Wheels. Przed wyborem płynu czyszczącego zapoznaj się z ich przeznaczeniem i wybierz środek odpowiedni do rodzaju twoich felg.
Mając perfekcyjnie czyste i suche koła w późniejszym czasie zaaplikujemy powłokę ochronną Wheel Protector.

       alt  
 • Z daleka koła wyglądają całkiem nieźle, ale gdy przyjrzeć się im z bliska to już inna sprawa. Zabrudzenia z klocków hamulcowych i brud drogowy osadziły się w każdych zakamarkach aluminiowych felg Ferrari.
 • Do czyszczenia użyj odpowiednich szczotek lub pędzli tak by sięgnąć w każdy możliwy zakamarek felgi.
 • Dobrze spłucz koła tak by wypłukać brud oraz środek czyszczący.

Krok piąty: Mycie nadwozia

Pokazowy samochód nie jest wykorzystywany do codziennej jazdy i chodź wydaje się czysty to zawsze można dokonać ulepszeń. Podczas wstępnego płukania zaobserwować można było efekt kropelkowania na lakierze co oznacza że HD WAX (twardy wosk) aplikowany latem nadal jest na swoim miejscu.

       alt       
 • Spłucz nadwozie z myjki ciśnieniowej lub węża, aby usunąć luźny brud.
 • Umyj nadwozie szamponem z neutralnym pH, zaczynając od góry do dołu. Idealny do tego będzie nasz produkt Bodywork Shampoo Conditioner.
 • Wszystkie szampony Autoglym są doskonałe do usunięcia brudu, ale także są delikatne i bezpiecznego dla nałożonego wosku.

Krok szósty: Spłukiwanie & osuszanie nadwozia

Pracę z nadwoziem mamy zakończoną. Czas na staranne osuszenie, idealnie do tego nada się ręcznik z mikrofibry
Hi-Tech Microfibre Drying Towel.

      alt      
 • Podczas spłukiwania zaobserwowaliśmy delikatne kropelkowanie, które jest pozostałością po poprzedniej aplikacji wosku High Definition Wax.
 • Teraz by wysuszyć karoserie użyj do tego ręcznika z mikrofirby, najlepiej Hi-Tech Microfibre Drying Towel.
 • Dokładnie osusz wszystkie wnęki oraz wykroje.
 • Jeżeli zaobserwowałeś na samochodzie smołę użyj do jej usunięcia produkt Intensive Tar Remover oraz użyj glinki by idealnie przygotować powierzchnię pod aplikację wosku, to najlepszy moment na tego typu operacje. Samochód z którym pracowaliśmy wymagał dokładnego oczyszczenia szczególnie krawędzi nadkoli gdzie nagromadziło się trochę asfaltu, oprócz kilku kropek asfaltu w tym przypadku więcej dodatkowej pracy nie mieliśmy gdyż samochód jest pielęgnowany na bieżąco,

Krok siódmy: Woskowanie

Gdy nadwozie mamy już czyste i suche, możemy przystąpić do operacji zabezpieczania na zimę naszego samochodu woskując dokładnie każdą lakierowaną powierzchnię. Położona warstwa wosku będzie tworzyła powłokę ochronną przed solą i brudem drogowym. Oceniliśmy podczas pracy że polerowanie w naszym przypadku będzie zbędne dlatego zabieramy się od razu do woskowani. W przypadku gdyby lakier stracił swój połysk przed aplikacją wosku warto zastosować produkt Super Resin Polish, który zrewitalizuje nasz lakier.

   alt      
Mimo że poprzednia warstwa High Definition Wax nadal utrzymywała się na karoserii zdecydowaliśmy się nałożyć kolejną aby upewnić się że zapewnimy naszej perełce pełną ochronę.
 • High Definition Wax aplikujemy za pomocą aplikatora z delikatnej pianki, który znajdziemy w zestawie z woskiem. Wykorzystujemy lekko wilgotne aplikatory by łatwiej rozprowadzić cienką i równomierną warstwę.
 • W czasie zimy szczególnie ważne jest by dobrze nawoskować zderzak przedni, tylny oraz wszystkie najniższe elementy które w szczególności narażone są na warunki drogowe.
 • Pamiętaj również o wnękach i progach wewnętrznych to również istotne miejsca którym należy się ochrona.

Krok ósmy: Ochrona dachu cabrio oraz komory silnika

Pozostawimy teraz nałożony wosk na samochodzie i wypolerujemy go później. Jedną z jego podstawowych zalet jest łatwość w docieraniu bez względu na czas na jaki pozostawimy go na karoserii. Użyjemy wyschniętej powłoki wosku by ochronić lakier przed nadmiarem preparatu który będziemy nakładać na dach cabrio, a który mógłby osiąść nieproszony na lakierze.

alt
Użyjemy teraz drugiego produktu z zestawu do pielęgnacji cabrio, zaaplikujemy Soft Top Protector by nadać wodoodpornych właściwości.
 • Rozprowadź równomiernie preparat po całej powierzchni dachu tak by pokryć go całkowicie.
 • Do pielęgnacji elementów gumowych oraz plastikowych pod pokrywą silnika użyć możesz dwóch produktów Bumper & Trim Detailer lub Vinyl & Rubber Care.
Krok dziewiąty: Wypolerowanie wosku, dressing na opony, ochrona felg, czyszczenie szyb

Czas by wypolerować nałożoną warstwę wosku, zaaplikować Wheel Protector, dressing na opony Instant Tyre Dressing i wyczyścić szyby za pomocą Fast Glass.

alt


CDN.......

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl